Przepis

Pierożki ravioli z ricottą i szpinakiem

Pierożki ravioli z ricottą i szpinakiem - Galbani – od ponad 140 lat dostarczamy najlepsze włoskie smaki na talerze całego świata
Przygotowanie

Przesiej mąkę na stolnicę, uformuj studnię i wbij jajka, dodaj szczyptę soli i łyżkę ciepłej wody. Rozmieszaj widelcem, a następnie ugniataj energicznie przez około 10 minut, aż uzyskasz gładkie i elastyczne ciasto. Kiedy będzie gotowe, uformuj z niego kulkę, zawiń w plastikową torebkę i odstaw na 60 minut.

W międzyczasie przygotuj nadzienie. Oczyść szpinak, umyj go kilkakrotnie pod bieżącą wodą i obgotuj przez kilka minut w wodzie pozostałej na listkach. Odsącz, odciśnij mocno i posiekaj. Dodaj ser Galbani Ricotta, jajka, startą gałkę muszkatołową, sól i pieprz. Wymieszaj całość do uzyskania gładkiej jednolitej masy.

Podziel ciasto na cztery części i za pomocą przyrządu do makaronu rozwałkuj je na paski. Umieść nadzienie (wielkości małej łyżeczki) co 4 cm wzdłuż pasków. Zawiń wolny brzeg paska makaronowego i dociśnij palcem dookoła nadzienia, usuwając powietrze i dokładnie go zalepiając. Uformuj ravioli kwadratowe lub prostokątne, wycinając je ząbkowaną wycinaczką, i poukładaj je na oprószonej mąką ściereczce.

Kiedy wszystkie będą gotowe, ugotuj je w dużej ilości osolonej wrzącej wody przez kilka minut, a następnie odsącz na łyżce cedzakowej.